fbpx
Naujienos
baneriukas lt
logotipas

Šokusi į pripučiamų batutų verslą pora nepasigailėjo(5)

Margarita RIMKUTĖ | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

2016-09-19 08:12

Sakoma, ne pinigai laimę neša, o sugebėjimas vertinti tai, ką duoda gyvenimas. Prieš metus nutarę imtis batutų nuomos verslo Edvardas ir Laura Dobrovolskiai džiaugiasi ne tik mažais žingsneliais ateinančia sėkme, bet ir tuo, ką jiems teikia ši nauja veikla. Šeima sako atradusi malonumą pakeliauti po Lietuvą.

Patys ieškojo išsinuomoti

Apie tai, kad Tauragėje parduodami ir nuomojami pripučiami batutai, šių eilučių autorė sužinojo iš visagalio interneto. Internetiniame puslapyje „Batutynas.lt“ pristatoma gausybė spalvingų batutų. Nejaugi tauragiškiai tokie turtingi, kad gali sau leisti nusipirkti batutą?

Pernai į šią verslo nišą įžengę Edvardas ir Laura šypsosi – batutų nepavyko parduoti nė vieno, tačiau juos nuomoti Tauragės apskrityje sekasi gerai. Ypač vasarą, kai geras oras, batutų nuomos paslauga domėjosi labai daug klientų.

– Kol kas dar anksti spręsti, ar atsipirko mūsų investicijos į šeimos verslą. Tai ne tik batutas, kurį pirkome, bet ir jo valymo bei remonto išlaidos, transportas, kuro sąnaudos ir kita reikalinga įranga, – sako Edvardas.

Abu su žmona Laura batutų nuoma verstis ėmė pernai. Idėja kilo prieš ketverius metus, kai pora sumanė pirmajam savo sūnaus gimtadieniui surengti išskirtinę šventę.

– Nutarėme tada išsinuomuoti batutą. Pradėjome domėtis, ieškoti. Niekas Tauragės apskrityje tuo nesivertė. Jei ir pavykdavo rasti, batutai jau būdavo užsakyti. Galų gale pavyko. Iš Kauno batutą siuntų tarnyba atsiuntė ir pristatė į vietinį paštomatą. Tokį nedidelį. Brezentinį. Toks kambaryje telpa, skirtas mažiems vaikams, – papildydami vienas kitą dėstė Edvardas ir Laura.

Mokėsi iš gamintojo

Pernai pora nutarė pamėginti verstis batutų nuoma patys. Ėmė domėtis Anglijos gamintojų siūlomais batutais. Šioje šalyje gyvena jų giminaičiai, kurių pagalba į Lietuvą buvo parsiųsdintas pirmasis batutas.

– Aukštis jo iki 3 metrų, čiuožykla tik 1,5 metro. Skirtas vaikams iki aštuonerių metų. Išnuomojome. Matyt, ant jo šokinėjo ir vyresni vaikai, nes batutas po kurio laiko ėmė bliūkšti. Supratome, kad reikia kokybiškesnio, – pasakojo Edvardas.

Pasak vyro, nors batutas pripučiamas ir gali pasirodyti, kad turėtų būti sandarus, iš tiesų tarp jo siūlių yra mažyčiai tarpeliai, per kuriuos šokinėjant pasišalina oras. Kadangi batutas tuo pat metu yra pildomas oru, jis nesubliūkšta. Kaip aiškina Edvardas, jų pirmojo batuto siūlės išsitampė. Porai tai padėjo suvokti, jog šiame versle labai svarbu, kad gaminys būtų itin kokybiškas.

Daug apie batutus pora sužinojo iš jų gamintojo, nes pirkti antrojo batuto į vieną Europos šalių vyko patys.

Mėgaujasi tuo, ką daro

Šiemet Laura ir Edvardas įsigijo kur kas didesnį, kaip Edvardas sako, profesionalų batutą:

– Su šiuo „parduota“ dauguma vasaros savaitgalių. Kartais batutą tekdavo vežti nuomoti ir darbo dienomis.

Šeimos vaikų šventėms batutus nomuojasi iš visos apskrities. Ryte pora batutą nuveža, pasiima vakare. Laura pusiau juokais sako, kad ėmusis tokio verslo atsirado puiki proga pakeliauti po Lietuvą.

– Kiek kaimų teko aplankyti! Lankėmės tokiose vietose, kur gyvenime nebūtų šovusi mintis nuvykti. Tai kartu ir nuotykis. Kiekvienas kaimas turi savo istorijų, savo mergą, savo latrą. Kaip gražiai žmonės sugeba puoselėti savo sodybas! Lietuva – tai ne Vilnius. Tai ir kaimai, ir jų žmonės, kurie daug paprastesni, – mintimis dalijosi Laura.

Pora su šypsena prisimena apsilankymus pas savo klientus, stebisi žmonių draugiškumu. Neretai į išvykas pasiima ir savo keturmetį sūnų. Kol tėvai pripučia batutą, vaikas jau spėja susipažinti su visais užsakovų svečiais, išbandyti visas sūpynes.

Žinoma, neapseinama ir be rūpesčių. Jei užklumpa lietus, batutas permirksta kiaurai – vanduo subėga per jo siūles į vidų.

– Pirmasis toks „krikštas“ įvyko Jurbarke. Lietus pliaupti pradėjo jau vykstant pasiimti batuto. Batuto viduje vandens – kibirais. Kaip išsemiame? Išleidę orą, vienas už vieno galo, kitas už kito, tol kilnoji, kol išpili vandenį. Reikalų yra. Taip, rankas pakerta, o ką darysi. Darbuojiesi, o iš nevilties juokas ima, – atvirauja pora.

Batuto medžiagos plotas – didelis. Jis sveria apie 200 kilogramų. Šlapias – dar daugiau.

Šeima planuoja plėsti savo verslą. Galbūt kitąmet pirks dar vieną batutą. Žinoma, išgyventi vien iš batutų verslo porai būtų sudėtinga. Abu jie, be šios veiklos, turi kitus darbus – dirba valdiškose institucijose.

http://kurjeris.lt/Priedai/Verslo-aleja/Sokusi-i-pripuciamu-batutu-versla-pora-nepasigailejo 

SB lizingas2

Metinė palūkanų norma - 0 proc.

Sutarties mokestis - 0 proc. 

Mėnesinis administravimo mokestis - 0,6 proc.

Sutarties trukmė  iki 60 mėn. imtinai.

Pavyzdžiui, skolinantis 1000 Eur., kai sutartis sudaroma 12 mėn., be pradinio įnašo, eilinės įmokos mokamos kas mėnesį, fiksuota metinė palūkanų norma – 0,00%, mėnesinis administravimo mokestis – 0,60%, sutarties mokestis – 0,00%, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – 13,83%, bendra mokama suma – 1072 Eur, eilinės įmokos suma – 89,33 Eur.